Grillitud artishoki viilud väärisoliiviõlis, 240g

8.70
Viilutatud orgaanilised artišokid on 100% looduslikud ja ilma keemiliste lisanditeta. Apuulia parimatelt põldudelt valitud ja orgaanilise sidruni- ja apelsinimahlas marineeritud artišokkidel on loomulik maitse, mis ei ole maitsestatud vürtsidega. Grillitud artišokke mitte lihtsalt ei viiluta, vaid röstitakse spetsiaalses ahjus, mis võtab aega umbes 30 minutit ja toob kaasa ligi 40% kaalukaotuse, andes artišokkidele väga meeldiva maitse.

Artišokk on delikatessköögivili.

Artišoki vitamiinisisaldus ei ole just suur, kuid koos süsivesikutega B-grupi vitamiinid, vitamiin C, karotiin, park- ja aromaatsed ained annavad meeldiva maitse. Nimetamisväärsetes kogustes leidub temas mineraalaineid — fosforit, magneesiumi, rauda jt, aga ka ülitähtsaid bioaktiivseid aineid, mis kutsuvad organismis kasulikke protsesse esile.

Tänapäeval on teada, et selle taime tervendavad omadused tulenevad suuresti ainest nimega tsünariin. Peaaegu 80% süsivesikutest on polüsahhariidid, eeskätt inuliin, seepärast on ta eriti aktuaalne diabeetikute toidulaual. Artišokk on populaarne gurmaanide hulgas, sest ta on väga maitsev, vähese kalorsusega, kuid ometi täiskõhutunnet tekitav.